Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

CEP TELEFONLARINA REKOR ÖTV ZAMMI

Ana Sayfa » FAYDALI BİLGİLER » GÜNCEL HABER » CEP TELEFONLARINA REKOR ÖTV ZAMMI
CEP TELEFONLARINA REKOR ÖTV ZAMMI

Telefon almanın giderek zorlaştığı Türkiye ‘ de yeni yayınlanan ilana göre; Cep telefonlarına yönelik yapılan ÖTV düzenlemesi ile matrahı 640 lirayı aşmayan cep telefonlarından yüzde 25, 640 lira ile 1500 lira arasındaki cep telefonlarından yüzde 40, 1500 lira üzerindeki cep telefonlarından ise yüzde 50 vergi alınacak.

01 Mayıs 2019 tarih 30761 sayılı Resmi gazetenin 2. sayfasında yayınlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Tüm telefonlarda ÖTV oranı yüzde 25 olarak uygulanıyorken yeni sistemde aynı otomobilde olduğu gibi fiyata bağlı değişken vergilendirme olacak.

ABD’de 999 dolara yaklaşık 6 bin TL’ye satılan iPhone XS 64 GB, Türkiye’de 11.424 TL’ye satılacak. Bunun da 4451 TL’sini vergi oluşturacak. Bir örnek daha vermek gerekirse; 13999 TL’ye satılan iPhone XS MAX 512 GB’ın yeni fiyatı 16000 TL olacak ve 6 bin TL’sini vergi teşkil edecek.

CEP TELEFONLARINA REKOR ÖTV ZAMMI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Nöbetçi noterlik

Nöbetçi noterlik 07 Nisan 2019

 • This Is A Custom Widget

  This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Nöbetçi noterlik Charollais Sheep – Şarole Koyunu Ethereum başarısı ve gerçeği Üniversite sınavına başvurular Romanov Koyunu Bakımı ve Beslenmesi Tripadvisor ‘ e bakmadan bir yere gitmeyin.

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  mmavis.com I Kişisel Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır

  Translate »