Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Daha iyi bir gelecek için On Altın Kural

Ana Sayfa » Başarı ve Motivasyon » Daha iyi bir gelecek için On Altın Kural
Daha iyi bir gelecek için On Altın Kural

Merhaba, sizlere hangi işi yaparsanız yapın, ne üzerine uğraşırsanız uğraşın, başarmanız için gereken 10 altın kuraldan bahsetmek istiyorum.

Sonuçta dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok, ortaya atılan güzel bir değer varsa onu paylaşmalı ve yaymalıyız.

Ara ara sizlere ek yorumlarda yaparak, daha iyi anlamanızı sağlamaya çalıştım.

Aşama aşama gittiğiniz takdirde, başarıda mutlak suretle yakanıza yapışacaktır.

Dünyanın en etkili tanıtım metoduna yani dostun dosta tavsiyesine dayanan, dünyada ses getiren ve yıllık 170 milyar dolarlık ciroya ulaşan bir model.

Sıradan insanlara sıra dışı gelirler kazandıran bir model. Öyle ki hem sadık müşteriler, hem de yeni iş ortakları edinebileceğimiz bir metot.

Hem ciro yapabileceğiniz, hem de bu fırsatı aktararak doğru insanlara ulaşabileceğiniz bir yol. Ciro yaparak kazanırken aynı zamanda tavsiye pazarlaması  ağınızı kurarak sürekli ve ciddi gelirler elde etmenizi sağlayacak yolda denebilir.

10 Altın Kural olarak tanımlanan bu yol haritasını uyguladığınızda çevrenizdeki insanlara işinizi bir bütünlük içinde ve doğru bir şekilde aktarabilirsiniz.

Bu yol haritasını takip ettiğinizde tanıdıklarınızın işinize dair fikir sahibi olmadan önce doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamış olursunuz. Doğru bilgiye sahip olduklarında insanların önünde kimsenin itiraz etmeyeceği iki seçenek olur. Ya işinizle ilgili bilinçli bir müşteriniz olur ya da bu fırsatın farkına varıp iş ortağınız olurlar.

Başlamadan önce kendi el yazınızla notunuzu alabileceğiniz materyalleri lütfen hazır edin.  Çünkü yazarak beyne inandırmakla sadece okumak arasında çok fark var.

 1- HAYALLERİNİZ; HEDEFLERİNİZ

Her yolculukta olduğu gibi girişimcilikte de başlamak için bir nedene ihtiyacınız vardır. “Neden” başarı için “Nasıl”dan daha önemlidir. Bizim işimizdeki nedenlerimiz
ise hayal ve hedeflerimizdir. Hayal ve hedeflerinizi belirleyin, onlardan bahsedin, onları yazın hatta mümkünse onları resmedin. Başarı yolculuğunda karşınıza çıkacak
zorlukların üstesinden gelme gücünü ancak size bu hayal ve hedefleriniz verebilir. Bu hayatta yeterince nedeniniz varsa her şeyi başarabilirsiniz. Her ne olursa olsun hayal ve
hedefleriniz yeterince büyükse mazeretler küçülür. Çünkü hayatta ya mazeretleriniz olur ya da başarılarınız, ikisi bir arada olmaz.

2- ODAKLANMAK

Eğer 100.000 lira sermaye ile bir iş kurmuş olsaydınız bakış açınız ve odaklanmanız nasıl olurdu? Sabah kalktığınızda, gün içerisinde hatta uyumaya çalışırken sürekli aklınızda
ve sizin için öncelikli olan konu ne olurdu? Başarı için ihtiyacınız olan bakış açısı her zaman budur. Bu işte de başarınızı kararlılığınız ve odaklanmanız belirleyecektir.

3-TAAHHÜT

Taahhüt bir işi yapmak üzere o işi üstlenmek demektir. Hayal ve hedeflerimizi önümüze koyduk ve bir karar verdik. Bu kararımız ile işimizi odağımıza aldık. Şimdi sıra kendimize program yapmak ve haftalık, aylık olarak işimiz için ayıracağımız zamanı belirlemekte. İşimizde başarılı olmak için kendimize küçük küçük hedefler koymalı taahhütlerde bulunmalıyız. Taahhüt sürpriz sonuçlar yerine, tahmin edilebilir sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

4- KİŞİSEL GELİŞİM

Yetenek, bilgi ve deneyim ile geliştirildiğinde parlar ve başarıya giden yolu inşa eder. İşimizde ancak kendisine yatırım yapan, bilgi ve becerisini geliştirenler başarılı
olacaklardır. Tek başına yeteneğine güvenmek deneme-yanılmaya, dolayısı ile zaman ve para kaybına sebep olacaktır. Hiçbir başarı sadece yetenek ya da şans olamaz.

Açıkcası ben şansa inanmam, ya başarmak için istemek vardır yada istemek. Kişisel gelişim adına size tavsiye edeceğim 4 kitap var, hayatınızı kökünden değiştirecek,

 

Her Şey Seninle Başlar- Mümin Sekman

Her Şey Seninle Başlar- Mümin Sekman

 

profesyonel ol

Profesyonel Ol – Eric Worre

 

sınırsızgüç

Sınırsız Güç – Antony Robbins

 

Düşün ve Zengin Ol - Napoleon Hill

Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill

 

 

 

 

 

 

 

 

5-LİSTE

İyi bir başlangıç için mutlaka büyük bir kişi listeniz olmalıdır. Çünkü kişi listeniz bu işteki en büyük sermayenizdir. Kişi listenizi mutlaka kağıt ve kalemle hazırlamalısınız.
Kimse hakkında ön yargılı olmadan en yakınınızdakilerden en uzağınızdakilere kadar herkesi ama herkesi yazmalısınız. Bu şekilde en az 100 kişilik bir liste oluşturmalısınız.
Bunların kimi müşteriniz kimi iş ortağınız olacaktır. Kişi listesi sürekli gelişmelidir, çünkü sürekli yeni insanlarla tanışırız. Ayrıca referans yöntemini kullanarak da kişi listenizi geliştirebilirsiniz.

6-DAVET

Davet etmek işi anlatmak demek değildir. İşin doğru şartlarda sunulabileceği bir ortama çağırmaktır. En iyi davet en az, hatta mümkünse hiç bilgi verilmeyen davettir.
ve bana göre yapılan en büyük yanlışlardan birisi davet ederken telefon görüşmeniz 3 dk yı geçmemelidir.

Davetteki amaç bilgilendirmek değil merak ettirmektir. Bu sebeple doğru davet konusunda hazırlık yapmak gerekir. Doğru davet ile ilgili davet örneklerini detaylı olarak
10 Altın Kural videosunda ve bu dokümanda bulabilirsiniz.

7- SUNUM

Sunum işimizdeki ana faaliyettir ve sunuma kadar yapılan tüm faaliyetler sunum için bir hazırlıktır. Bir restoranda yemeklerin pişirilmesi ne ise işimizde de sunum odur. Amaç kişinin işimiz ile ilgili doğru bilgileri aldıktan sonra kendisi için en doğru kararı vermesini sağlamaktır. Bunun için en doğru yöntem ise kişinin kendisini en rahat hissedeceği bir ev toplantısıdır.
Ev toplantısı samimi, pratik, masrafsız, kolay organize edilebilen ve en kopyalanabilir sunum yöntemidir. Sonra sırasıyla birebir sunum ve toplu sunumlar verimli sunumlar olarak sayılabilir. Bunlar yoksa birlikte webinar sunumu veya sunum videosunu izleyebiliriz. Webinar ya da video linki gönderilerek sunum izletme yöntemi verimi çok düşük olduğu için olabildiğince tercih
edilmemelidir. Bu işteki başarımızı, yapacağımız sunum adedi doğrudan etkileyecektir. Dolayısıyla bir an önce doğru sunum yapmayı öğrenmeli ve ekibinize öğretmelisiniz.

Siz nasıl davranırsanız, emin olun ekibinizde sizin gibi davranacaktır.

8- TAKİP

Takipteki amacımız ikna etmek değil, kişinin kendisi için doğru kararı vermesine yardımcı olmak ve onu cesaretlendirmektir. Sunum ve takip ayrılmaz bir bütündür.
Takibi yapılmayan bir sunum boşluğa atılmış bir ok gibidir. Takip, sunum bittiği anda başlar ve temel olarak ilk 48 saatte yapılır. Takip için en büyük hata telefonda takip
yapmak ve yanlış soruları sormaktır. Doğru takip yüz yüze ve doğru soruları sorarak yapılır. Takip yapmanın inceliklerini 10 Altın Kural videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz.

9-SPONSORLUK

Bir yolculuğa çıkmadan önce; hedefe en kısa, en kolay, en maliyetsiz olarak ulaşacağımız rotayı bilmiyorsak bir bilene hatta o yoldan geçen birine sorarız. İşimizde de yeni
başladığımız bu yollardan geçmiş ve ileri seviyelere ulaşmış aktif sponsor olarak adlandırılan başarılı girişimcilerimiz var. İşimizde sponsor, spordaki koç veya antrenör gibidir. Onlar
bizimle aynı gemidedir. Birlikte çalışır birlikte kazanırız. Sponsorluk ilk kayıt anında başlar ve hiç bitmez. Bu sebeple işimiz tek kişilik değil bir ekip işidir. Sponsor sizi motive
eder, nasıl başarılı olacağınızı gösterir, daha ilk adımlarınızı atarken düşmemeniz için elinizden tutar hata yapıp işinize zarar vermenize engel olur. Onlar her an güvenerek danışabileceğiniz bir mentor, bir danışman gibi her zaman yanınızdadır.

10-KOPYALAMA

İşimizdeki zaman kaldıracı, klasik ticarette görülemeyecek türden bir büyüme ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle iş modelimiz bütün dünyada sıradan insanlara sıradışı gelirler kazandıran bir model olarak bilinir. Geometrik büyüme olarak da açıklayabileceğimiz bu büyümenin sırrı kopyalamada saklıdır. Gücümüz ve dolayısı ile kazancımız bilgilerimizin ve yaptıklarımızın ne kadar kopyalanabilir olduğuna bağlıdır. İşimizi yaparken her zaman kendimize sorduğumuz; ‘Bu yaptığım sonuç verir mi?’ sorusu değil, ‘Acaba bu ekibim tarafından kopyalanabilir mi?’ sorusu
olmalıdır. Her işte, her organizasyonda idealize edilen bir model kişi vardır. İşimizde de bu model kişi Kilit Girişimcidir. Bilmediğini öğretemez, gitmediğin yere götüremezsin yani önce kendimiz Kilit Girişimci olmalıyız. Hedefimiz ekibimizin sayısını arttırmak değil, ekibimizdeki Kilit Girişimcilerin sayısını arttırmak olmalıdır.

Daha iyi bir gelecek için On Altın Kural - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Çocuğum neden mutsuz ?

Çocuğum neden mutsuz ? 13 Aralık 2015

 • This Is A Custom Widget

  This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kredi Kartı Taksit Sayısı Artırıldı Damızlık Dişi Sığır İthalatı Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı ‘Creators Update’ artık indirilebilir. Nöbetçi noterlik Milli klavyemiz tescillendi. E Klavye. Toplam Seyirci ve Film analizi araştırması nasıl yapılır ?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  mmavis.com I Kişisel Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır

  Translate »