Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

DAMIZLIK SAF ROMANOV KOYUN ve KOÇ İTHALATI

Ana Sayfa » FAYDALI BİLGİLER » ÖZEL BÖLÜM (Sığır-Koyun İthalatı) » DAMIZLIK SAF ROMANOV KOYUN ve KOÇ İTHALATI
DAMIZLIK SAF ROMANOV KOYUN ve KOÇ İTHALATI

Merhaba daha önceki yazımda safkan ithal romanov koyunu özellikleri ile ilgili hazırlanan yazımı sizinle paylaşmıştım.

Şimdi ise herkese faydamız olsun diye, bu işin nasıl yapılması gerektiğini tüm ayrıntılarıyla yazmak istedim. Çünkü gördümki internette bu konuda büyük bilgi kirliliği ve güvensizlik sorunu var.

Ben işimi şansa bırakmam diyenler içinse, bende kanıtlı çalışmayı sevdiğim için T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın aşağıda verdiğimiz linkinde gerekli bütün şartlar yazmaktadır. İnceleyebilirsiniz.

Link : http://www.tarim.gov.tr/Konular/Hayvancilik/Ithalat-Ihracat/Kucukbas-Ithalat-Ihracat?Ziyaretci=Ihracat-Ithalat 

İTHALAT İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

 1. Damızlık küçükbaş hayvan(koyun-keçi) ithalatı uygulama talimatı gereği işletmeler, en az 100 ve en çok 1.000 baş damızlık küçükbaş hayvan ithal edebilirler. Dişi damızlık hayvan sayısının % 5’ini aşmayan miktarda damızlık erkek talebinde bulunabilirler.
 1. İthal ettiğiniz damızlık hayvanları 2 yıl süre ile satamazsınız, devredemezsiniz. Doğan yavrularını istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.
 1. Tek seferde 300 baş koyun/koç talep olduğunda ithalat işlemlerini hemen başlatabiliriz. Ortalama 25-30 gün sonra koyunlarınız elinizde olur. 1 tır 300 adet koyun/koç aldığından en ekonomik seçim olmaktadır.

Tek seferde 300 başın altında koyun/koç talebi olduğunda fiyat ortalama % 25-30 artmaktadır. NEDENİ ise özel donanımlı tır nakliye bedelinin 7000-8000 $ seviyesinde olmasıdır.

            Kısaca yazmak gerekirse ;

Sizin Yapacaklarınız  

 1.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın istemiş olduğu belgeleri bağlı bulunduğunuz İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden çıkartmak.
 2. İthalat için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu tüm belgelerin hazırlanması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından sizin adınıza gerekli izinlerin alınması, seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, ithalatın sizin adınıza yapılması için gümrük işlemlerinin yapılması, Ukrayna’da sizin adınıza tüm işlemlerin yapılması için tarafımıza bu konuları kapsayacak resmi vekalet verilmesi.

Bizim Yapacaklarımız ( sizden aldığımız vekaletten sonra )

 1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının istemiş olduğu belgeleri sizin adınıza düzenlenmesi.
 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında sizin adınıza tüm işlemleri takip etmek ve gerekli izinleri almak.
 3. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tayin etmiş olduğu Hayvan seçim heyetinin Ukrayna’ya götürülmesi, Ukrayna’da seçim heyeti’nin görevlerini yapmaları için kendilerine refakat etmek.
 4. Seçim heyetinin yol, harç ve Ukrayna’daki tüm masraflarının karşılanması.
 5. Ukrayna’da seçilen koyunların Ukrayna’da karantina süresince bakımını yapmak.
 6. Ukrayna makamlarında yapılacak tüm işlemleri sizin adınıza yapmak.
 7. Ukrayna’dan Türkiye’ye nakli için canlı hayvan nakil aracını temin edip çiftliğinize kadar nakliyesini ve tarafınıza teslimini yapmak.
 8. Türkiye’ye girişteki tüm gümrük ve bakanlık işlemlerini sizin adınıza yapmak.
 9. Sizinle anlaşma yaptığımız andan itibaren Damızlık Gebe Romanov koyunlarınızın çiftliğinize teslimine kadar tüm harcamaları biz yaparız.
 10. Tüm bu hizmetlerle beraber gümrük vergileri, millileşme vergisi, gümrük müşaviri hizmet bedeli, canlı hayvan nakil tır’ı ile nakil dahil fiyat için görüşelim.
 11.  Ekim -2017 için alınacak koyun sayısına göre ortalama fiyat 225-240 $ seviyesindedir.
  romanov1 romanov2 romanov4

Tel : 0850 346 57 17  Mehmet Bey ile irtibata geçerek daha ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

İstek üzerine Damızlık Sertifikalı Alman Et Merinosu,Charollais ( Şarole ), İle de France veya hangi ırk koyun istiyorsanız ithal ederek aynı şartlarda teslim edebiliriz.

NOT : Ayrıca AB ülkelerinden (Avusturya, Almanya, Macaristan, Slovenya…) Simmental, Şarole (Charollais), Limuzin (Limousine) veya hangi ırk istiyorsanız Damızlık Dişi Sığır İthali ve Damızlık Gebe Düve İthalini Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izni ile yapıyor, adresinize teslim ediyoruz.

Daha ayrıntılı bilgi için http://www.damizlikithalat.com  linkini ziyaret edebilirsiniz.

DAMIZLIK SAF ROMANOV KOYUN ve KOÇ İTHALATI - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ROMANOV KOYUNU

ROMANOV KOYUNU 27 Aralık 2015

 • This Is A Custom Widget

  This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Tripadvisor ‘ e bakmadan bir yere gitmeyin. Toplam Seyirci ve Film analizi araştırması nasıl yapılır ? iphone x iphone 8 ve iphone 8 plus resetleme işlemi kesin çözüm Mamak Lalahan Odabaşı Yüksek Hızlı Tren İmar Planı Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Altındağ Etabı 1/5000 NİP ve 1/1000 UİP Değişikliği Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı ‘Creators Update’ artık indirilebilir.

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  mmavis.com I Kişisel Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır

  Translate »