Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

estcoin ile Estonya Dünyanın ilk resmi dijital parasını üretmeye başlıyor.

Ana Sayfa » FAYDALI BİLGİLER » TEKNOLOJİ » estcoin ile Estonya Dünyanın ilk resmi dijital parasını üretmeye başlıyor.
estcoin ile Estonya Dünyanın ilk resmi dijital parasını üretmeye başlıyor.

Ülkelerin artık kabul gördüğü dünyada 900 den fazla  dijital paraya artık Estonya ülkesinin çıkartacağı estcoin de dahil oldu.

Estonya, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in yardımıyla kendi sanal para birimini çıkarmak istiyor. “estcoin” olarak adlandırılan şifreleme oranı, dijital para topluluğunun crowdfunding versiyonu – ilk para teklifi (ICO) aracılığıyla başlatılabilir.

ICO’lar nakit karşılığında yeni başlayanların bitcoin ve eterium gibi kriptokoinleri satarak fon yaratmalarını sağlıyor.

Bunlar ilk halka arzlara (IPO) benzer ancak bir projenin destekçileriyle anlaştıklarından yatırımları daha kişisel hale getirerek farklılık gösterirler.

Küçük doğu Avrupa ülkesi dijital yeniliğe yabancı değil.

Dünyanın vatandaşlarına, bankacılık, ödeme işlemleri ve vergilendirme gibi hizmetlere erişim imkânı tanıyan,

Estonya dıĢı olmayanlar için sayısal bir kimlik olan “e-ikametgah” ı sunan ilk ülke oldu.

E-Residency, Enterprise Estonya’nın genel müdürü Kaspar Korjus, girişimin “sınırsız dijital ulus” yaratmakla ilgili olduğunu söyledi.

Korjus Pazartesi günkü bir blog yazısında “Devlet tarafından desteklenen ICO, ülkemizin geleceğinde daha fazla insana yatırım yapmakla kalmayıp, sadece yatırım değil, aynı zamanda üst düzeyde büyümemize yardımcı olacak uzmanlık ve fikirler sunacak” dedi.

Ethereum kurucusu estcoin geri bildirimi sağlamıştır Korgus, 2014’te blok zincir ağını kuran Ethereum’u kuran Vitalik Buterin, Estonya’nın sayısal yeniliklerinin keskin bir destekçisidir ve ön mahkeme teklifi hakkında geri bildirim sağladığını belirtti.

Kaynak : https://www.cnbc.com/2017/08/23/estonia-cryptocurrency-called-estcoin.html

 

estcoin ile Estonya Dünyanın ilk resmi dijital parasını üretmeye başlıyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • This Is A Custom Widget

  This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  Üniversite sınavına başvurular Bağlum 1. ve 2. Etap 1/1000 UİP Değişikliği Binance borsasından altcoin nasıl alınır? Toplam Seyirci ve Film analizi araştırması nasıl yapılır ? Swarm ve Foursquare hesap silme. Damızlık Küçükbaş Hayvan (Koyun-Keçi) İthalatı Uygulama Talimatı​

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  mmavis.com I Kişisel Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır

  Translate »