Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kucoin Borsasından Altcoin Nasıl Alınır

Ana Sayfa » Bitcoin_Altcoin » Kucoin Borsasından Altcoin Nasıl Alınır
Kucoin Borsasından Altcoin Nasıl Alınır

Kucoin Exchange Borsası Hakkında Her Şey

Henüz yeni açılmış olmasına rağmen 350 milyon dolar işlem hacmine ulaşmış Hong Kong merkezli bir Exchange sitesi.

Size Binance Borsa sitesinden sonra Kucoin Exchange Borsasını da tanıtmak istiyorum.

Kucoin borsasında şu anda 70’nin üzerinde coin işlem görüyor, Binance’de olmayan coinlerde mevcut, yenilerini eklemeye de devam ediyorlar. Alternatif borsa olarak düşünebilirsiniz.

Kucoin borsasının diğer borsalardan farkı; bu siteden yapılan işlemlerden elde ettikleri komisyon miktarının %50’sini şirketin kendi coinine ( KuCoin Shares – KCS) nin borsadaki paylarına elinizdeki miktara göre otomatik pay ediliyor. Kısacası üye olup KCS alırsanız elinizdeki miktar kadar borsaya ortak oluyorsunuz. Yani sadece arttığı için değil, elde tuttuğunuz için de kazanıyorsunuz. Elinizde ne kadar çok KCS varsa borsa size her gün o kadar çok bonus veriyor. Kucoin komisyonlardan elde ettiği gelirin %50’sini elinde KCS bulunan üyelerine ödül olarak dağıtmakta.

https://kucoinshares.com/   Bu linkten yapacağınız hesaplamayla kaç KCS’ye ne kadar bonus alabileceğinizi görebilirsiniz.

Kalan %40’nı ise davetiye sistemine dağıtılmak üzere ayırmış. Dağılım ise ; direk davet ettiğinizden %20, onun davet ettiğinden %12, onun davet ettiğinden %8 komisyon payı size veriyor. Mini bir network sistemi kurmuş.

Deposit ücreti yok. Sadece 0.1% işlem ücreti var, çekerken ise her coinin farklı yüzdesi var. Sitenin en altından kontrol edebilirsiniz. Örneğin ; BTC çekim ücreti 0.0005.

Kucoin borsasindan altcoin nasil alinir ? 

Her şirkette olduğu gibi kayıt olmak yani üyelik gerekli.

Buraya tıklayıp sitenin ana sayfasını açın.

Açılan sayfanın sağ üst kısmındaki “SİGN UP “ butonuna basın.

Ardından sayfayı sırayla, E-Mail, Şifreniz ve Invitation Code kısmına 234dR olarak yazıp Next Tuşuna basıyoruz. Eğer böyle bir alan açılmazsa bu adımı geçebilirsiniz.

Verdiğiniz mail adresine kucoin sisteminden gelen maile tıklayarak hesabımızı onaylıyoruz.

E-Mail adresimiz ve şifremizle giriş yaptıktan sonra önce sağ üst taraftaki “$” ikonuma sonra da altında çıkan “Deposit” tuşuna basıyoruz.

Burada bizden iki aşamalı doğrulamanın açılmasını isteyecek. Daha önce indirmediyseniz Android telefonlarda Google Play Store’a, iOS iPhone cihazlarda ise App Store’a “Google Authenticator” programını aratarak indiriyoruz ve telefona yüklüyoruz. Güvenlik amacıyla herhangi bir işlem yapabilmek içinse mutlaka Google Authenticator ile iki faktörlü doğrulamayı aktif etmeniz gerekli.

Telefona indirdiğimiz programın sağ üst ya da sağ alt köşesinde bulunan “+” tuşuna basıp “Barkodu Tara” seçeneğine basarak sizin ekranınızda açılan kare kodu taratıyorsunuz. Daha sonra Google Authenticator’un telefonda ürettiği 6 haneli geçici kodu “Please input Google 2-step verification code” yazan kutuya (en sağda bulunan) giriyor ve “Submit” tuşuna basıyor ve aktivasyon yapıyorsunuz.

Kucoin Borsasından “altcoin” alma nasıl yapılır :

Öncelikle Paribu.com, BTCTurk.com, Koinim.com gibi sitelerden BTC almanız ve aldığınız BTC’yi kendi kucoin hesabınıza yüklemeniz lazım.

Bunun için isterseniz sayfanızın üst bölümdeki “Assets “ ikonunun üzerine gelip alttaki “BTC” yi bulup “Deposit” = para yatır” tuşuna basıyoruz. Yada isterseniz sayfanızın sağ üst tarafındaki “ $ “ ikonuna basıyorsunuz ve yine aynı işlemleri yapıyorsunuz.

BTC aktarmak istenilen Kucoin cüzdan adresi yukarıda resimdeki gibidir. Sayfanızdaki “Your Bitcoin wallet address” altında bulunan kodu kopyalayın ve o adrese istediğiniz miktarda BTC’yi gönderin.

Şimdi istediğimiz altcoini alabiliriz. Örneğin ; Kucoin sisteminin kendi coini KCS coin alacağız (örnek verdim, öneri değil)

Sayfamızın üst menüsündeki “Markets” ikonuna tıklıyoruz, alış-satışı yapılan tüm coinler alt alta sıralanıyor,  ister sağdaki “searc coin” den aratıyoruz ister listeden kendimiz alacağımız coin’i buluyoruz.

Örneğimizdeki KCS/BTC yi bulduk ve üstüne tıkadık. Aşağıdaki gibi bir ekran açılır :

Google 2-Step ile “Google authenticator” doğrulamasını yaparak alım işine başlayabiliriz. Doğrulama yapılınca aşağıdaki ekran sayfanın sağ alt köşesinde görülür.

Sağ alt bölüm : Buy KCS bölümünün altına istenirse fiyat girilir. İstenirse (Best price) üzerine tıklayıp en iyi, en son fiyat üzerinden işlem yapılır.

Daha sonra bunun hemen altına Max KCS yazan kısma almak istediğimiz miktarı giriyoruz. Yani istediğiniz KCS ya da altcoin miktarı. Eğer Max yanındaki miktara basarsanız hesabınızdaki BTC’nin tamamıyla alım yapılacaktır. Yada isterseniz “Ratio = yüzde alımı” ile ratio çubuğunu kaydırarak istediğiniz oranda alım yapabilirsiniz.

Altcoin Satış örneği :

Sağ alt bölümde: Sell KCS bölümüne istediğimiz fiyatı gireriz. (Best price) üzerine tıkladığımızda en iyi, en son fiyat gelecektir.

Daha sonra bunun hemen altına Max KCS yazan kısma satışını istediğiniz miktarı giriyoruz. Yani satmak istediğiniz KCS ya da altcoin miktarı. Eğer Max yanındaki miktara basarsanız satacağınızın tamamını satacaktır. Yine “Ratio” ile istediğiniz oranda satış yapabilirsiniz.

Şimdi de BTC çekelim :

Bunun için ister sayfanızın üst bölümdeki “Assets “ ikonunu ile ister sayfanızın sağ üst tarafındaki “ $ “ ikonuna basıyorsunuz, açılan sayfada ada göre sıralanan coinlerin üzerine gelerek “BTC” yi bulup “withdraw” = para gönder” tuşuna basıyoruz. BTC yi göndermek istediğimiz örneğin Paribu’daki BTC cüzdan adresimizi yazıyoruz, alttaki kutuya istediğimiz miktarı yazıyoruz ve Google 2-Step “Google authenticator” doğrulaması yapıyorsunuz.

Evet arkadaşlar, dilimin döndüğünce kucoin borsası ile ilgili temel bilgileri verdim. Umarım faydalı olmuştur. İsterseniz buradan Kucoin Exchange Borsasına kayıt işleminizi yapabilir ve kucoin borsasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kucoin Borsasından Altcoin Nasıl Alınır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • This Is A Custom Widget

  This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

  RASTGELE İÇERİKLER

  cisco en çok kullanılan komutlar DNA Fountain ile 1 Gr DNA ya 215 Petabyte veri depolamayı başardılar. Kalbiniz Birdenbire Ağrımayamı Başladı !!! Başarı ve Motivasyon için. Mamak Lalahan Odabaşı Yüksek Hızlı Tren İmar Planı Bağlum 1. ve 2. Etap 1/1000 UİP Değişikliği

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  mmavis.com I Kişisel Web Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır

  Translate »